Пн. 22 июля, 2024, 2:19
RussianBelarusianEnglishUkrainianSwedishLithuanian
RussianBelarusianEnglishUkrainianSwedishLithuanian
spot_img

АБФ — це невід’ємна частина життя. Знайомство з лідеркою шведського гуртка “WOMEN SPACE” Оленою Шепелевою

Для мене особисто АБФ — це невід’ємна частина життя, джерело натхнення та можливостей для саморозвитку. Вона дає мені змогу працювати зі знаннями, ділитися досвідом та спілкуватися з різноманітними людьми. Головною метою АБФ є підтримка розвитку громадянського суспільства, і це відбувається через організацію цікавих, освітніх та розважальних заходів — швецьких гуртків, просуває принципи демократії та толерантності.

АБФ діє на різних рівнях та надає підтримку не тільки загальному населенню, а й  тим, хто найбільше цього потребує: жінкам, молоді, багатодітним сім’ям та вразливим групам. Підтримує людей у їхньому саморозвитку, створює коло однодумців та сприяє побудові громади, що базується на рівноправ’ї, розумінні та солідарності.

Як познайомились з АБФ, методикою шведських гуртків?

Моє знайомство з АБФ відбулося у 2019 році.

Моя колежанка з Херсону вже проводила заходи в рамках швецьких гуртків й мене це дуже надихало, хотілося започаткувати таку ж діяльність й у Києві, тому  як тільки я побачила що АБФ ініціює чергове навчання для лідер_ок відразу зареєструвалася. Дуже вразила дружня атмосфера та підходи які використовувалися під час тренінгу і я закохалася в АБФ остаточно й безповоротньо, ось тоді й народилася ідея зробити гурток для жінок Києва «Woman Space».

Два тижні планування до втілення ідеї додало натхнення й для мене й для жінок, які об’єдналися в невелику спільноту.

Дуже натхненним й ресурсним було планування на першому заході, коли я розповідала дівчатам які завітали на перший гурток, про АБФ, цінності організації й ми разом відточували ідею гуртка, визначали канали спілкування, місце проведення та теми які хочемо розкрити на перших заходах. Ми вже зрозуміли що наш гурток, буде суто жіночий, буде об’єднувати жінок та дівчат різного віку й включають в себе широкий спектр тем, які  будуть корисні жінкам у всіх аспектах життя.

Гурток «Woman Space» допомагає жінкам знайти свій голос, отримати нові знання та натхнення, щоб протистояти викликам сучасного світу й має кілька цілей:

  • По-перше, надає можливість жінкам отримати нові знання та навички, які їм можуть стати в пригоді у повсякденному житті. Наприклад, ми проводимо майстер-класи з різних тем, таких як фінансова грамотність, самозахист, лідерство тощо.
  • По-друге, гуртки створюють місце для зустрічей із психологом, де учасниці можуть отримати підтримку та консультації у важких ситуаціях або просто поділитися своїми думками та переживаннями. Такі зустрічі можуть допомогти жінкам знайти рішення проблем, зміцнити свою психологічну стійкість та підвищити самооцінку.

В чому ваш гурток є унікальним?

Особливістю нашого гуртка є те, що при плануванні кожна учасниця може взяти на себе роль лідерки й організувати гурток на ту тему яка їй цікава, або вона в ній дуже добре орієнтується. З самого започаткування в нас вже визначилися активні жінки, які спробували організувати гуртки. З кожним гуртком наша спільнота розбудовувалася наступною потребою стало організація телеграм каналу гуртка, який об’єднав всіх учасниць й надав нам можливість обговорення тем та заходів та анонсування наступних зустрічей.

АБФ Беларусь в Украине, кружок WOMEN SPACE

Як гурток працював під час війни та яку роль виконував?

Дуже серйозним викликом для нашого гуртка стало повномасштабне вторгнення россії в Україну.

Оскільки в Києві з’явилося багато жінок ВПО (тимчасово переміщених осіб) наша спільнота розрослася й учасниць на гуртках побільшало. В цей нелегкий час, робота гуртка «Woman Space» набуває особливого значення, він став місцем, де жінки знаходять необхідну підтримку, обговорюють теми, які їх цікавлять, та знаходять способи емоційного вивільнення та самореалізації. Гурток створює платформу однодумиць, де учасниці можуть об’єднатися, висловити свої думки та впливати на суспільні процеси.

АБФ Беларусь в Украине, кружок WOMEN SPACE

Як плануєте розвивати та які очікування на майбутню діяльність?

Майбутні плани гуртка «Woman Space» охоплюють поширення своїх заходів та принципів на більшу кількість жінок, плануємо залучати нових учасниць, проводити більше майстер-класів, освітніх й розважальних заходів, а також співпрацювати з іншими організаціями, щоб посилити свою діяльність та позитивний вплив на життя жінок.
Усе це свідчить про значущість АБФ Білорусі в Україна та її вплив на формування суспільства, особливо в період важких викликів, з якими стикається наша держава.
«Woman Space», є важливим майданчиком для підтримки та розвитку жіночої солідарності, надання необхідних знань та натхнення жінкам, а також зміцнення їхнього потенціалу.

АБФ Беларусь в Украине, кружок WOMEN SPACE

Ділимося відгуками від учасниць гуртка «Woman Space»:

Катерина: «Участь в гуртку «Woman Space» для мене стала неймовірною подією. Тут я знайшла небайдужих та відкритих жінок, які разом зі мною діляться досвідом і натхненням. Кожен захід стає цікавим відкриттям, де ми обговорюємо важливі теми, отримуємо практичні поради та підтримку одна від одної. Гурток допомагає мені рости як особистості і відчувати себе частиною сильної та дружної спільноти.»
Наталія: «Я дуже вдячна АБФ за створення гуртка «Woman Space». Тут я знаходжу не лише корисну інформацію та практичні навички, але й підтримку і розуміння. Зустрічі з психологом стали для мене справжнім врятуванням у важкі моменти. В гуртку я відчуваю себе частиною чогось більшого, де всі жінки об’єднані спільною метою «підтримувати одна одну і розвиватися разом».»

Леся: «Гурток «Woman Space» став для мене місцем, де я можу розкрити свій потенціал і отримати нові знання. Кожен майстер-клас і зустріч дає мені впевненість у власних силах і надихає на подальші досягнення. Я вдячна організатор_кам за те, що вони створюють таку платформу, де жінки можуть знайти свій голос і побудувати міцні стосунки в спільноті рівних.»

Алла: «Для мене гурток «Woman Space» — це не просто місце зустрічей і заходів, це справжня родина. Тут я почуваюся розуміною, підтриманою.

Відгуки учасниць гуртка «Woman Space» свідчать про його велику цінність. Багато жінок пишаються тим, що отримали можливість не тільки особисто брати участь в організації гуртків, а ще й зустрічатися з цікавими спікерами та фахівчинями_цями, які діляться своїми знаннями. Вони відзначають, що гурток допоміг їм зрозуміти свої потреби та цілі, знайти підтримку та натхнення в спілкуванні з однодумками.
Учасниці гуртка «Woman Space» активно долучаються до його розвитку. Вони висловлюють бажання продовжувати проводити різноманітні заходи, які сприяють саморозвитку, підтримці та побудові жіночої солідарності. У майбутньому планується розширити спектр тем гуртка, організувати спільні заходи з іншими гуртками АБФ для зміцнення громади та підтримки важливих принципів демократії та толерантності.
Завдяки роботі АБФ Білорусь в Україна та гуртку «Woman Space», жінки отримують можливість розвиватися, ставати активними учасницями суспільства, знаходять підтримку.

Latest Posts

Мы в соцсетях

Не пропустите

Оставайтесь на связи

Чтобы быть в курсе всех последних новостей, предложений и специальных объявлений.